گوشت برقی چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  عموما این دستگاه‌ها دارای نوع ساده و چند کاره هستند. نوع ساده گوشت‌کوب برقی تنها برای له و مخلوط کردن مواد غذایی پخته نظیر سیب زمینی، نخود، برنج قابل استفاده است. کاربرد گوشت کوب برقی در  مدل‌های چند کاره علاوه بر مخلوط کنی به‌عنوان خردکن، هم‌زن، رنده، آسیاب، پوره کُن، رب ساز و غیره نیز قابل استفاده بوده و البته گران‌تر هستند.

  استفاده از گوشت‌کوب برقی باعث آسیب کمتر به بافت غذا نسبت به مخلوط کن می‌شود و پوره با کیفیت‌تری حاصل می‌شود. از طرفی به‌علت سبک‌تر بودن و کاربری راحت‌تر آن یک وسیله دم دستی و قابل حمل بی‌نظیر است. کاربری و اجزای دستگاه‌های گوشت‌کوب برقی بسیار ساده بوده و دستگاه به‌سرعت و بدون انجام تنظیمات پیچیده آماده به‌کار می‌شود.

  در آشپزخانه ایرانی غذاهایی نظیر پوره سیب زمینی، کوفته، کتلت، فلافل، گوشت کوبیده و الویه از جمله غذاهایی هستند که از گوشت‌کوب برقی بهترین پاسخ را دریافت می‌کنند.

  اجزای دستگاه گوشت کوب برقی

  گوشت‌کوب‌های برقی عموما دارای تیغه‌ای هستند که توسط یک الکتروموتور چرخانده می‌‌شوند و از نظر سرعت گردش امکان تنظیم داشته و از یک سرعته تا چهار سرعته موجودند.

  مدل‌های ارزان‌تر این دستگاه دارای یک تیغه و اغلب تیغه پرسی غیر جداشونده هستند و مدل‌های گران‌تر دارای چند نوع تیغه بوده که کاربر با توجه به مورد استفاده قادر به تعویض این تیغه‌هاست.

  دکمه چند حالته تنظیم سرعت معمولا در انتهای دسته قرار داشته و حالت چرخشی دارد. همچنین دارای دسته‌ای هستند که جنس آن از پلاستیک‌ و یا فلز است و طراحی این قسمت از گوشت‌‌کوب برقی در راحتی استفاده و کاربری ایده‌ال آن نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

  گوشت‌کوب برقی اغلب دارای کاسه مخصوص به خود برای عمل له کردن و مخلوط کردن است اما آن ‌را مستقیما داخل تابه یا قابلمه هم می‌توان وارد کرده و به ‌کار برد.

  در مدل‌های گوشت‌کوب برقی شارژی، باتری قابل شارژ دستگاه از دیگر اجزای آن است که در برخی مدل‌ها جدا شونده و در برخی دیگر غیر قابل جدایی است. اغلب دستگا‌های با توان بالا نیاز به برق مستقیم شهری دارند. گوشت‌کوب‌ برقی‌های شار‌ژی غالبا توان پایین‌تری نسبت به گوشت‌کوب‌هایی دارند با برق مستقیم شهری کار می‌کنند.
  از حیث توان مصرفی از حدود 50 وات در بازار یافت می‌شوند تا توان‌های بالاتر ( حدود 700وات) و بدیهی است که هرچه توان آن بالاتر باشد برای استفاده در مواد غذایی با بافت سخت‌تر مانند گوشت قرمز یا خرد کردن مواد خام مناسب‌تر هستند.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :