چگونه عمر وسایل برقی را زیاد کنیم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  در این مقاله ما هفت نکته ساده برای افزایش طول عمر لوازم منزل را برای شما شرح خواهیم داد.

  در اینجا ، نگاهی بیندازید:

  تمیز کردن و مرتب کردن

  اولین و اصلی ترین قانون در نگهداری لوازم خانگی این است که از تمیز بودن آنها اطمینان حاصل کنید. تمیز کردن و مرتب سازی لوازم خانگی به شما امکان می دهد خطر جمع شدن خاک ، لکه ها و گرد و غبار را به حداقل برسانید. تجمع خاک ، گرد و غبار و در مورد ماشین آلات مربوط به غذا ، می تواند باعث رشد قارچ در لوازم خانگی شود.

  وقتی از مخلوط کن ، اجاق گاز یا هر وسیله دیگری استفاده می کنید ، مطمئن شوید که بلافاصله پس از اتمام کار آن را تمیز کنید. کوره ها ، اجاق گازها ، وسایل کباب پز ، میکسرهای برقی و کلیه وسایل مربوط به غذا بلافاصله پس از استفاده تمیز شوند. وقتی نوبت به یخچال می رسد ، باید همه وسایل را بیرون بیاورید و یک تمیزکاری کامل به آن بدهید. حتماً کویل های یخچال خود را تمیز کنید تا تمام آلودگی ها و ذرات غذا از بین برود.

  همچنین می توانید با اطمینان از پاکسازی تمام نشت و ذرات غذا ، عمر اجاق گاز خود را افزایش دهید. به همین ترتیب ، سایر وسایل آشپزی و لوازم خانگی نیز باید کاملاً تمیز شوند. در غیر این صورت ، آنها اثرات زنگ مانند مانند وحشتناکی از خود به جای می گذارند که حذف آنها سخت خواهد بود.

  الکترونیک را از برق بکشید

  بسیاری از صاحبان خانه عادت دارند در مورد وسایل خانه از پریز برق تنبل شوند. دستگاه های الکتریکی معمولاً به دلیل عادت گذاشتن در آشپزخانه از بین می روند.

  احتیاط نسبت به وسایل برقی بسیار مهم است زیرا یک میلیون مشکل ممکن است اشتباه رخ دهد و باعث اتصال کوتاه شود. تغییرات ناگهانی در مدار برق می تواند لوازم شما را منفجر کرده و صدمات شدیدی وارد کند. بنابراین ، بسیار مهم است که پس از اتمام استفاده از دستگاه ، از برق جدا شوید. در مورد اجاق گاز ، هنگام استفاده از ویژگی گرمای شدید باید محتاط باشید. این می تواند به عناصر گرمایشی آسیب برساند و طول عمر اجاق گاز را کاهش دهد.

  از اضافه بار جلوگیری کنید

  بسیاری از ما عادت داریم که دستگاه های خود را بیش از حد بارگزاری  کنیم تا کارهای بیشتری را با دسته های بزرگتر انجام دهیم. بیش از حد بارگیری ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، مخلوط کن یا سایر لوازم خانگی فقط باعث خرابی و ناکارآمدی می شود. این می تواند منجر به اتصال کوتاه وحشتناک شود و همچنین مکانیزم ماشین های شما را تحت فشار قرار می دهد. شما باید از این وسایل برای دسته های کوچک استفاده کنید و از اضافه بار جلوگیری کنید.

  اقدامات احتیاطی لازم

  هر دستگاه با راهنماهای راهنمای دقیق در مورد دستورالعمل های مربوط به نگهداری ارائه می شود. به عنوان مثال ، بهتر است از قرار دادن مواد غذایی و ظروف بیش از حد گرم در یخچال خودداری کنید. این می تواند به مکانیسم های خنک کننده و دمای یخچال آسیب برساند.

  به همین ترتیب ، توصیه می شود ظرف های کثیف خود را قبل از انداختن آنها در ماشین ظرفشویی ، قبل از مدت کوتاهی بشویید. اگر باقیمانده مواد غذایی چسبناک و سرسخت را شستشو ندهید ، این امر می تواند به ماشین ظرفشویی آسیب برساند. قبل از استفاده از ماشین ظرفشویی حتما تمام مواد غذایی سفت ، چسبنده و روغنی را مسواک بزنید.

  ملایم باشید

  بسیاری از مالکان خانه عادت دارند وقتی از کار خود امتناع می ورزند ، با عصبانیت به وسایل خانه بزنند. انگیزه ای است که می تواند ماشین را از بین ببرد. ماشین آلات ، دقیقاً مانند انسان ، به لمس نرم نیاز دارند و باید از آنها با ظرافت استفاده شود. اگر از آنها به طور تهاجمی استفاده کنید و نتوانید با احتیاط از عهده آنها برآیید ، در نهایت از هم می پاشد.

  به عنوان مثال ، باید از قرار دادن تکه های میوه ، سبزیجات و آجیل در غذاساز اجتناب شود. مانند ، دانه های قهوه ، مغزهای خشک ، برش های چغندر سفت و سایر مواد غذایی می توانند تیغه های غذاساز را تغییر شکل دهند. به جای پرت کردن این وسایل سطح سخت ، فقط آنها را به قطعات کوچکتر برش دهید که می توانند به طور موثر پردازش شوند.

  آنها را با مراقبت ذخیره کنید

  شما باید هر وسیله ای را با دقت نگهداری کنید و از دستورالعمل های مناسب پیروی کنید . به عنوان مثال ، می توانید با قرار دادن ماشین لباسشویی در یک سطح ثابت و ثابت ، طول عمر ماشین را افزایش دهید. اگر دستگاه روی زمین نامتعادل قرار گرفته باشد ، می توانید هنگام شستشو مدارهای کوتاه یا سر و صدا ترسناکی ایجاد کنید. نگران کننده تر ، یک سطح ناهموار می تواند موتور ماشین لباسشویی را از بین ببرد و آسیب های دیگری وارد کند. حتماً آنرا صاف و متعادل نگه دارید.

  به همین ترتیب ، لوازم برقی نباید در مناطق مرطوب یا سطوحی قرار بگیرند که در نزدیکی آب قرار دارند.

  تعمیرات به جای جایگزین کردن

  با گذشت زمان ، لوازم خانگی حتی با نگهداری مناسب خراب شده و از کار می افتند. به جای جایگزینی وسایل قدیمی با لوازم جدید ، به تعمیر لوازم قدیمی خود بپردازید. خرید وسایل قدیمی با ماشین لباسشویی یا یخچال کاملاً جدید وسوسه انگیز است. اما با پول اندک می توانید دستگاه قدیمی خود را تعمیر کرده و برای کاربرد بیشتر عمر آن را افزایش دهید.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :