نحوه تمیزکردن فیلتر ماشین ظرفشویی

توضیحات:

 • به نام خدا

  اگر بعد از برنامه شستشو لکه‌های غذا و رسوبات روی ظرف‌ها می‌ماند، ممکن است تقصیر ماشین ظرفشویی نباشد. آیا می‌دانید یک فیلتر در ماشین ظرفشویی وجود دارد که باید به طور مرتب تمیز شود؟ آیا فیلتر ماشین ظرفشویی خود را تمیز می‌کنید؟

  حتی اگر ظروف خود را قبل از قراردادن در ماشین ظرفشویی بشویید، باز هم تکه‌های مواد غذایی و چربی در سطح آنها وجود دارد که باید جدا شوند. وظیفه فیلتر به دام انداختن تمام ذرات و جلوگیری از رسوب مجدد آنها روی ظروف است. اما اگر فیلتر مسدود باشد، نمی‌تواند وظیفه خود را انجام دهد.

  فیلتر برخی از ماشین ظرفشویی‌های قدیمی ‌مانند سطل زباله است و خودبخود تخلیه می‌شود. به همین علت ماشین‌های قدیمی صدای بلندی دارند. در مدل‌های جدید فیلتری تعبیه شده که نیاز به تمیزکاری دستی دارد. هر دو نوع فیلتر در کف داخلی ماشین ظرفشویی زیر بازوی اسپری چرخان قرار دارند. با بررسی کتابچه راهنما یا مراجعه به وب سایت سازنده می‌توانید نوع فیلتر خود را تعیین کنید.

  زمان تمیزکردن فیلتر ماشین ماشین ظرفشویی

  برای تمیزکردن فیلترهای قدیمی‌(تمیزشونده) یک بار در ماه از سرکه سفید و جوش شیرین یا از تمیزکننده ماشین ظرفشویی استفاده کنید. فیلترهای جدید نیز باید حداقل یک بار در ماه تمیز شوند. اگر احساس می‌کنید ظروف بعد از شستشو دارای لکه است و تکه‌های غذا و رسوب باقی مانده، یا ماشین بوی ناخوشایندی می‌دهد باید مرتباً فیلتر را تمیز کنید.

  تمیز کردن فیلتر فقط چند دقیقه طول می‌کشد و وسیله خاصی نیاز ندارد. صرف وقت برای تمیز کردن آن، ارزش صرفه‌جویی در زمان و انرژی لازم برای شستن دوباره ظروف را دارد.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :