اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی

توضیحات:

 • به نام خدا

  1. امروزه ماشین هاي لباسشویی بزرگ وسوسه برانگيز هستند و اغلب باعث ايجاد اين تفكر مي شوند كه كليه لباسهاي كثيف را ميتوان فقط در يك مرحله شستشو داد اما بايد بدانيم ماشين هاي لباسشويي بزرگ هم ظرفيت محدودي دارند . هنگامي كه ماشين لباسشويي را بيش از اندازه پر مي نماييد آب و مواد شوينده نمي تواند بين تمامي لباسها براحتي نفوذ پيدا كند و لباسها بدرستي تميز نمي شوند و باعث سايش غير ضروري لباسها در ماشين شده و پارچه لباسها بيش از حد چروك مي شود .

  2. برای تميز شدن بهتر لباسها مهم است كه ابتدا مواد شوينده مخصوص شستشوي لباس اندازه گيري شده و متناسب با حجم لباسها و ميزان كثيفي آنها استفاده شود .
  3. استفاده از يك نوع تنظيم شستشو براي همه لباسها مناسب نمي باشد شما احتمالا از شستشوي عادي در اكثر مواقع استفاده مي نماييد ولي مثلا در زمان شستشوي ملحفه هاي سفيد و يا پاك كردن لكه ها بهتر است براي جلوگيري از آلرژي زا شدن آنها از درجه آب داغ ماشين لباسشوئي استفاده نماييد و براي لباسهايي كه مي خواهيد چروك كمتر داشته باشند از درجه آب با دماي پايين تر استفاده شود .

  4. احتمالا ماشين لباسشويي شما يك جاي مخصوص براي نرم كننده لباس دارد كه در پايان شستشو نياز به تميز كردن با آب دارد در غير اينصورت مانده آن در كشو باعث ايجاد بوي بد در ماشين لباسشويي مي گردد .
  5. اگر شما بعد از پايان شستشو امكان بستن آب ماشين لباسشويي خود را نداريد ميتوانيد از يك شلنگ بافته شده استاندارد استفاده كنيد كه هم بادوام تر هستند ، خشك نمي شود و استفاده از آن نیز آسان است .
  6. معمولامكانهاي مرطوب محيط مناسبي براي رشد قارچ و كپك ها هستند بنابراين براي پيشگيري از توليد قارچ و كپك داخل ماشين لباسشويي پيشنهاد مي گردد پس از شستشو در ماشين لباسشويي را بصورت كامل باز گذاشته تا بخار و هواي داخل ماشين لباسشويي بصورت كامل خارج گردد .
  7. اكثر خانم ها پس از اتمام شستشو لباسهاي شسته شده را در ماشين لباسشويي رها مي كنند . اين كار باعث ايجاد قارچ و كپك و باكتريهاي آلرژي زا مي گردد .به همين دليل بعد از پايان شستشو بايد بلافاصله لباسها را پهن كنيد .


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :