قطعات یدکی دستگاه بخور سرد

توضیحات:

 • به نام خدا

  مهمترین قطعات یدکی دستگاه بخور سرد که معمولا بیشتر از سایر قطعات به تعمیر و یا تعویض نیاز پیدا می کنند شامل موارد زیر هستند:

  ۱٫ مخزن آب دستگاه بخور سرد

  نشتی آب از بخور سر شایع‌ترین مشکل این دستگاه است. دلیل این اتفاق به شکستگی مخزن آب بر می‌گردد. علاوه بر ضربه، عامل مهم دیگری که باعث شکستن مخزن می شود سهل انگاری بسیاری از افراد در استفاده از این دستگاه است. آن هم اضافه کردن مستقیم اسانس های معطر به مخزن آب. اسانس های روغنی دارای مولکولهای درشتی هستند که با مسدود کردن منافذ خروج بخار باعث فشار آوردن به مخزن آب و در نتیجه شکستگی آن می شود.

  ۲٫ کریستال اولتراسونیک

  کریستال التراسونیک در واقع قلب اصلی دستگاه بخور سرد است. زیرا بدون استفاده از حرارت باعث تبدیل آب به بخار می شود. درواقع این تفاوت اصلی میان دستگاه ‌های بخور سرد با بخور گرم است. مهمترین عاملی که باعث از کار افتادن کریستال التراسونیک می شود. رسوب گرفتن مجرای خروج بخار است. اگر آب مصرفی منطقه شما دارای املاح بالایی باشد و شما از این آب برای پر کردن دستگاه بخور سرد استفاده کنید. رسوبات تشکیل شده باعث از کار افتادن و سوختگی این قطعه می شود. در این صورت چاره‌ای جز تعویض آن نیست.

  ۳٫ فن حلزونی بخور سرد

  فن حلزونی بخار سرد مشابه فن های به کار رفته در کامپیوترهای خانگی می باشد. مشکلی که اغلب در رابطه با این قطعه مشاهده می‌شود، صدای بیش از حد آن است. در این صورت با روغن کاری یاتاقان ها می‌توان صدای فن را کاهش و تعداد دور آن را افزایش داد. اگر فن کار نکند بایستی آن را تعویض نمود.

  ۴٫ لول متر آب

  این قطعه متشکل از یک سنسور است که سطح آب را تعیین می کند. اگر آهنربای به کار رفته در این سنسور ضعیف شده باشد نمی‌تواند سطح آب را به درستی تعیین کند. تعویض این قطعه با یک آهنربای قوی راهکار این مشکل است.

  ۵٫ فیوز

  سوختگی فیوز مهمترین علت روشن نشدن بخور سرد است. در این صورت بایستی فیوز تعویض شود.

  ۶٫ ترانزیستور

  ترانزیستور قطعه ای است که فشار بخار خروجی را تنظیم می نماید. در صورتی که این قطعه دچار خرابی شود با مشکل افت بخاردهی بخور سرد مواجه خواهید شد.

  ۷٫ برد تغذیه دستگاه بخور سرد

  در مواردی که بخور سرد کم بخار می دهد اما ترانزیستور سالم است، مشکل از برد تغذیه است. بایستی هر یک از قطعات برد تغذیه چون ترانس ورودی، پل دیودی یکسو کننده و رگولاتور چک شوند.

  تعویض قطعات یدکی دستگاه بخور سرد

  فرقی نمی کند که برند دستگاه بخور سرد شما گران و یا ارزان باشد. مسئله مهم آن است که در زمان تعویض قطعات یدکی بخور سرد حتماً از همتای اصل شرکتی استفاده شود. قطعات فیک و تقلبی اگرچه در کوتاه مدت ممکن است مشکل دستگاه شما را حل کند، اما به دلیل عدم سازگاری با مشخصات دستگاه به زودی باعث از کار افتادن دستگاه بخور سرد می شوند. به همین دلیل توصیه می شود تا برای تعمیر دستگاه خود صرفا از خدمات تعمیر مراکز معتبر کمک بگیرید.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :