چگونه شانه و برس مو را تمیز کنیم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  ۱ - استفاده از شامپو بچه
  استفاده از یک پاک کننده ملایم مثل شامپو بچه برای تمیز کردن شانه گزینه بسیار مناسبی است و کمک می‌کند تا شانه و برسی که همیشه استفاده می‌کنید پاکیزه بماند.

  بهتر است قبل از شستن برس، ابتدا با استفاده از دست، مو‌های اضافه، شوره سر، پرز و … انباشته شده روی شانه را پاک کنید و بعد از روش زیر برای شستن شانه‌ها استفاده کنید.

  یک کاسه بزرگ را از آب گرم پر کنید و شانه را در کاسه قرار بدید. چند قطره شامپو بچه روی یک مسواک تمیز بریزید و با استفاده از آن، تمام قسمت‌های شانه را تمیز کنید و در نهایت آبکشی کنید و اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود. این روش برای شانه‌های پلاستیکی بسیار مناسب است.

  ۲- استفاده از رابینگ الکل (مخصوص ضدعفونی)
  رابینگ الکل یک ضدعفونی کننده خیلی خوب است که می‌توانید برای تمیز کردن شانه‌ها از آن استفاده کنید. برای استفاده از این روش باید یک کاسه مناسب را پر از آب کنید و مقداری الکل در آن بریزید و شانه را به مدت ۱۰ دقیقه در این محلول خیس کنید. بعد از گذشت این مدت زمان، شانه را بشویید و با حوله خشک کنید. اجازه دهید شانه به مدت یک شب در هوای آزاد بماند تا کاملا خشک شود. بهتر است از این روش برای شانه‌های چوبی استفاده نکنید.

  ۳ - استفاده از سرکه سفید
  سرکه حاوی ترکیبات ضدعفونی کننده طبیعی است که می‌شود به عنوان یک پاک کننده طبیعی و ساده برای تمیز شدن شانه‌ها از آن استفاده کرد. استفاده از این روش تمام آلودگی‌ها، باکتری‌ها، چربی مو، ژل مو و تمام آلودگی‌هایی که روی شانه انباشته شده است را از بین می‌برد و شانه‌هایی تمیز و ضدعفونی شده خواهید داشت.

  ۲ فنجان آب داغ رو با سرکه سفید مخلوط کنید. آب باید به اندازه کافی داغ باشد تا اثربخشی بهتر و موثرتری داشته باشد. قسمت شانه‌ای برس مو را در کاسه قرار دهید تا آلودگی‌های انباشته شده روی شانه از بین روند. اجازه دهید شانه یک دقیقه در محلول آب گرم و سرکه باقی بماند و بعد شانه را خارج کنید و بعد شانه را به‌خوبی بشویید. با حوله خشک کنید و اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود.

  ۴ - استفاده از جوش شیرین
  برای استفاده از این روش باید یک کاسه مناسب را با آب پر کنید و یک قاشق شامپو و ۲ قاشق جوش شیرین به آن اضافه کنید. همه مواد را با یکدیگر مخلوط کنید. شانه را در این ظرف قرار دهید و با استفاده از یک مسواک تمیز، تمام قسمت‌های شانه را به‌خوبی شستشو دهید تا آلودگی‌ها به طور کامل از بین برود. در نهایت شانه را با آب گرم آبکشی کنید و بعد از خشک کردن با حوله، اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :