مهمترین نکات درباره نگهداری صحیح از وسایل برقی خانگی

توضیحات:

 • به نام خدا

  نگهداری از تلویزیون
  تلویزیون ها نیز جایگاه مهمی در بسیاری از خانه ها دارند و عمر مفید آنها بسته به برندی که تهیه می کنید، بین 6 تا 10 سال است. اما با در نظر گرفتن و رعایت راه های زیر می توانید نگهداری بهتری از آنها داشته باشید:

  تا جایی که می توانید بودجه مناسبی برای تلویزیون در نظر بگیرید و سعی کنید به سراغ برندهای معتبر مانند سامسونگ و ال جی بروید که کیفیت قابل قبولی دارند.
  برای نصب تلویزیون، سعی کنید از نمایندگی های معتبر آنها کمک بگیرید. فقط کافی است یک روز مشخص را تعیین کنید تا متخصصین در منزل حاضر شوند و کار نصب تلویزیون را انجام دهند.
  تلویزیون را دور از تابش مستقیم آفتاب قرار دهید، به طور منظم آن را با دستمال مخصوص تمیز کنید و در مواقعی که استفاده خاصی ندارید، آن را خاموش کنید تا عمر مفید آن بالاتر رود.
  اگر نشانه هایی از خرابی تلویزیون مشاهده می کنید، برای مثال اگر به طور مداوم صفحه مشکی می شود و یا به اصطلاح می پرد، معطل نکنید. این موضوع را با نمایندگی تلویزیون و یا تعمیرکاران متخصص درمیان بگذارید و از آنها راهنمایی بخواهید. شاید لازم باشد تعمیرکار در محل حاضر شده و تعمیر لازم را انجام دهد. برای اینکار می توانید به صورت آنلاین از نمایندگی هایی که خدمات تعمیر تلویزیون ارائه می دهند نیز، درخواست کمک کنید.
  نگهداری از یخچال ها
  نگهداری از یخچال

  نیازی به یادآوری نیست که یخچال ها یکی از ضروری ترین وسایل برقی هر خانه ای هستند، به صورت شبانه روزی نیاز به اتصال به برق دارند و هزینه خرید آنها معمولا بیشتر از دیگر وسایل برقی خانه است. در نتیجه نگهداری از آنها بسیار مهم است. موارد زیر برخی از نکاتی است که در نگهداری از یخچال فریزرها توصیه می شود:

  درب یخچال را به میزان زیاد باز و بسته نکنید. هربار که درب یخچال را باز و بسته می کنید، بین 5 تا 10 درجه سلسیوس دمای یخچال تغییر می کند و در نتیجه کمپرسور مجبور می شود برای رسیدن به دمای مطلوب، به مدت بیشتری کار کند.
  هنگام جای گذاری یخچال در محیط آشپزخانه، سعی کنید فاصله 5 تا 10 سانتیمتری از دیوار و دیگر اجزای آشپزخانه داشته باشد تا امکان رد و بدل شدن جریان هوا وجود داشته باشد. جریان هوای مناسب، نقش مهمی در کارکرد صحیح کمپرسور دارد.
  به طور حتم از محافظ برق برای یخچال استفاده کنید. محافظ های برق، شوک های ولتاژی که در جریان برق وجود دارد را کنترل می کنند و در نتیجه از یخچال در برابر آسیب های احتمالی به ویژه در هنگام قطعی برق محافظت می کنند.
  اگر یخچال شما ضد برفک است، نباید داخل یخچال برفکی تشکیل شده باشد، در غیر اینصورت باید هرچه سریعتر از نمایندگی های معتبر یخچال و یا تعمیرکاران یخچال فریزر کمک بخواهید تا در منزل حضور داشته باشند و مشکل را برطرف کنند. همچنین این موضوع را به خاطر داشته باشید که انتخاب تعمیرکار یخچال حرفه ای و متعهد بسیار مهم است. برای مثال بهتر است برای تعمیر یخچال های خارجی سامسونگ و ال جی از تعمیرکارانی کمک بگیرید که در تعمیر این نوع دستگاه ها تخصص و دانش کافی دارند.
  نگهداری از ماشین لباسشویی
  نگهداری از ماشین لباسشویی

  اگر می توانید از محافظ برق برای نصب ماشین لباسشویی به پریز برق استفاده کنید و یا در هنگام قطعی برق، سیم برق آن را از پریز برق بیرون بیاورید.
  بیش از حد ظرفیت، ماشین لباسشویی را با لباس و مانند آن پر نکنید. بهترین ظرفیت استفاده از ماشین لباسشویی، نصف و یا دو سوم ظرفیت اصلی ماشین لباسشویی است.
  پس از اتمام شستشو، درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا رطوبت از آن خارج شود. همچنین فیلتر آن را خارج کنید و ذرات باقیمانده مانند مو، ذرات غذا و و... را از آن خارج کنید.
  نکات نگهداری از دیگر وسایل برقی
  فیلتر هود آشپزخانه را به طور مرتب خارج کرده و تمیز کنید. البته برخی از انواع فیلترها مانند فیلترهای کاغذی را باید به طور مرتب تعویض کرد.
  به جریان آب ماشین ظرفشویی دقت کنید، ممکن است شلنگ آن مشکل پیدا کرده باشد و آب با فشار مناسب به آن پمپ نشود.
  با استفاده از روش های ذکر شده در این مطلب داخل مایکروفر را هربار بعد از استفاده تمیز کنید، به ویژه اگر غذاهای روغنی را داخل آن گرم می کنید.
  موارد اشاره شده بخشی از موارد نسبتا آسانی است که انجام آنها به طور حتم در افزایش طول عمر برخی از مهم ترین و گرانترین وسایل برقی خانه کمک می کند، لازم است این نکته را نیز یادآور شویم که قبل استفاده از هر نوع وسیله برقی، دستورات ارائه شده در دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید تا با نحوه کارکرد صحیح آن آشنا شوید.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :