تغییر دکوراسیون خانه با ایده‌های ارزان و سریع!

توضیحات:

 • به نام خدا

  تغییر دکوراسیون یکی از بهترین راه‌های بهبود روحیه و تنوع در محیط زندگیست. گاهی هیچ‌چیز به اندازه تغییر فضا و دکوراسیون روحیه آدم را عوض نمی­‌کند. نیاز به تغییر دکوراسیون را در این روزهای سخت درگیری با ویروس کرونا و خانه‌نشینی بیشتر می­‌توان حس کرد. در بعضی مواقع تنها با چند ایده ارزان و ساده می‌توان تغییر زیادی در فضا ایجاد کرد. برای تغییر دکوراسیون در خانه همیشه لازم نیست هزینه­‌های بالایی صرف کنید. در این مطلب به این ایده‌های ساده پرداخته‌ایم.

  ۱. تغییر در چیدمان وسایل از جمله مبلمان

  بدون شک ساده­‌ترین و ارزان‌­ترین روش برای ایجاد تغییر دکوراسیون خانه تغییر در چیدمان مبلمان است. مبلمان جز وسایلی ست که نقش اساسی در دکوراسیون خانه ایفا می­‌کنند. در این روش لازم نیست حتما وسیله‌­ای جدید بخرید و هزینه‌­ای صرف کنید. با تغییر چیدمان وسایل در فضا حسی متفاوت در فضا ایجاد کنید. برای این کار تنها لازم است مبلمان را در جهت و سبکی دیگر چیدمان کنید.

  ۲. تعویض پرده‌­ها

  پرده­‌ها یکی از نماهای اصلی خانه را به خود اختصاص می­‌دهند. اگر به دنبال تغییر بزرگی در خانه خود هستید تغییر و تنوع در پرده‌­ها را پپیشنهاد می­‌کنیم.

  ۳. تغییر رنگ دیوار یا نصب کاغذ دیواری برای یک یا دو دیوار

  دیگر وقت آن رسیده است که رنگ سفید در پالت رنگی مخصوص دیوارها کمرنگ شود و به جای آن تنوع رنگی بیاید. دیوارهای یکدست سفید بعد از مدتی کسل‌کننده می‌­شود. برای این تغییر بزرگ آماده هستید. رنگ دوم و یا حتی رنگ سومی انتخاب کنید. مهم نیست پررنگ یا کمرنگ و خنثی باشد اینکه از چه رنگی استفاده کنید را شما تصمیم می­‌گیرید. تغییر رنگ دیوارها یک تغییر بزرگ و چشمگیر در دکوراسیون خانه است. به وسیله رنگ­‌های تیره به دیواری عمق دهید و آن را شاخص کنید.

  برای تغییر رنگ دیوارها با کمی هزینه بیشتر نیز سراغ کاغذ دیواری بروید. در چند سال اخیر استفاده از کاغذ دیواری بسیار عرف شده است. در بازار نیز طرح­‌ها و رنگ‌­های مختلفی از کاغذ دیواری­‌ها با طیف مختلفی از قیمت موجود است. برای این کار از یک متخصص در این زمینه نیز می­‌توانید کمک بگیرید. برای کاغذ دیواری با توجه به دیوار مد نظر از طرح‌­های زنده استفاده کنید.

  ۴. تغییر در نورپردازی و استفاده از چراغ های و ریسه های تزئینی

  نور در خانه نقش مهمی را بر عهده دارد. برای ایجاد تغییر در دکوراسیون حتما به سراغ این گزینه بروید. به کمک نورها محیط را شاخص‌­تر جلوه دهید. برای مثال اگر تابلویی هنری روی دیوار­ها نصب کرده­ای با نور می‌­توان آن را شاخص­‌تر کرد. البته در بسیاری مواقع نیز با کم‌نور کردن قسمتی از دیوار می­‌توان ایرادات آن قسمت را پوشاند. حتی برای عوض کردن حال و هوای فضا و کمی دوستانه کردن محیط از ریسه­‌های استفاده می‌­شود. هم‌چنین استفاده از شمع‌­ها در محیط نیز باعث معطر کردن محیط و انتقال آرامش به فضای زندگی است.

  ۵. استفاده از قاب عکس، مجسمه و نقاشی در دکوراسیون

  یکی دیگر از راه‌­های ارزان قیمت و موثر در دکور استفاده از وسایل دکوری ساده است. عکس­، مجسمه­­ و نقاشی­ در عرض چند ثانیه دیواری ساده و بی‌­روح را به یک گالری هنری تبدیل می‌­کند. از عکس و نقاشی می­‌شود در هر قسمتی از خانه استفاده کرد و محدودیتی نداشت. برای تابلو­ها لازم نیست به دنبال آثار افراد معروف و گران قیمت بروید. برای این کار می­‌توانید از آثار ساده‌­تر و انتزاعی یا حتی کودکان خود کمک بگیرید. نقاشی‌­های کودکان را در ابعاد مختلفی می‌­توان قاب گرفت و دیواری را به آن­‌ها اختصاص داد. عکس­‌های خانوادگی نیز ایده مناسبی برای یکی از دیوار­های خانه است. مجسمه­‌ها نیز در هر سایزی در قسمت­‌های مختلف خانه به راحتی جای خودشان را پیدا می­‌کنند.  البته استفاده از مجسمه یا وسایل دکوری کوچک برای افرادی که نوزاد یا فرزندان نوپا دارند ایده مناسبی نیست.

  ۶. نصب قفسه­ یا کتابخانه

  روی یکی از دیوار­ها با استفاده از چند تخته چوب فضایی برای وسایل ایجاد کنید. قفسه­‌ها فضاهای مناسبی برای قرار دادن وسایل است. کتاب‌­ها، گل‌­ها، وسایل تزئینی یا وسایلی که مرتبا به آن­‌ها نیاز دارید را در آن قرار دهید. البته نیاز نیست که شلوغش کنید و تنها ۲ یا ۳ طبقه جوابگوی نیازتان است.

  ۷. اضافه کردن گیاهان به دکوراسیون

   از گیاهان مناسب با محیط استفاده کنید. گیاهان در محیط خانه باعث اکسیژن سازی و تهویه هوای خانه هستند. همچنین انرژی‌­های بد محیط را به انرژی مثبت تبدیل می‌­کنند و برای روحیه­‌ی افراد خانواده بسیار مفید است. گیاهان حس زنده بودن و زندگی را در افراد تقویت می­‌کنند. لازم نیست حتما قسمت جداگانه برای گیاهان خود تهیه کنید. آن­ها هر قسمتی از خانه می­‌شود قرار داد.

  ۸. تغییر فرش و یا پارچه ­مبلمان

  اگر نمی­‌خواهید دیوار­ها را رنگ کنید و در این کار محدودیت دارید به جای آن از پالت رنگی در دیگر قسمت‌­های خانه استفاده کنید. فرشی که انواع رنگ‌­ها را در خود جای داده است منبع و شروع خوبی برای استفاده از رنگ‌­ها است. همچنین می­توان از پارچه­‌های رنگی نیز استفاده کنید. پارچه‌­های مبل‌­ها یا شال مبل گزینه­‌ها خوبی برای استفاده از رنگ در محیط است. وجود رنگ‌­ها در محیط باعث تغییر روحیه افراد و ایجاد انرژی در محیط زندگی می­‌شود.

  ۸. تغییر فرش و یا پارچه ­مبلمان

  اگر نمی­‌خواهید دیوار­ها را رنگ کنید و در این کار محدودیت دارید به جای آن از پالت رنگی در دیگر قسمت‌­های خانه استفاده کنید. فرشی که انواع رنگ‌­ها را در خود جای داده است منبع و شروع خوبی برای استفاده از رنگ‌­ها است. همچنین می­توان از پارچه­‌های رنگی نیز استفاده کنید. پارچه‌­های مبل‌­ها یا شال مبل گزینه­‌ها خوبی برای استفاده از رنگ در محیط است. وجود رنگ‌­ها در محیط باعث تغییر روحیه افراد و ایجاد انرژی در محیط زندگی می­‌شود.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :