۷ راه برای رسیدن به آشپزخانه مدرن بدون نیاز به بازسازی

توضیحات:

 • به نام خدا

  در این مطلب به روش­ هایی بسیار ساده برای زیباسازی و مدرن کردن آشپزخانه اشاره خواهیم کرد. از تعویض کابینت گرفته تا تغییر لوازم روشنایی!

  ۱. کابینت ها

  بسیاری از مالکان خانه وقتی از ظاهر آشپزخانه خسته می شوند اقدام به بازسازی آشپزخانه یا حتی تعویض منزل خود می کنند. بهترین کار برای تغییر فضای آشپزخانه تعویض کابینت های آن است. به خصوص زمانی که از فضا و کارایی آشپزخانه راضی هستید و تنها ظاهرش برایتان یکنواخت و خسته کننده شده است.

  آنا لئون طراح داخلی و متخصص تغییر دکوراسیون در این رابطه می گوید:

  “راه حل تعویض کابینت ها به خصوص برای آشپزخانه های قدیمی بسیار نتیجه بخش است. این راه حل حتی می تواند شامل نعویض درب های قدیمی و نصب درب های مدرن روی کابینت ها باشد. در این کار با انتخاب هایی از انواع جنس درب روبرو خواهید بود؛ مثل چوب، چوب رنگی، لمینت و …”

  پس می توانید به جای بازسازی ۳ تا ۴ ماهه آشپزخانه در عرض ۴ تا ۵ تا روز کابینت ها را تغییر و فضای را بهبود بخشید.

  ۲. دیوارهای آشپزخانه

  یکی از جذاب ترین تغییرات در آشپزخانه تغییر رنگ و مدل دیوارهای آشپزخانه است. در این انتخاب باید دقت کنید که مدل و سبک دیوار با کابینت ها همخوانی داشته باشد. نه اینکه در کنار کابینت های دهه ۶۰ دیوارهایی مدرن و ترندی انتخاب کنید!

  اگر خودتان برای این کار دست به کار می شوید؛ می توانید از کاشی کردن یا سبک Shiplap استفاده کنید که در عین سادگی نصب و قیمت مناسب بسیار هم ترند هستند. هم چنین استفاده از کاورهایی با پترن های ساده می تواند انتخاب خوبی باشد.

  ۳. روی کابینت ها

  یکی از مهم ترین آیتم هایی که در نگاه اول در هر آشپزخانه به چشم می خورد روی کابینت ها، جنس و رنگ آن است. برای روی کابینت ها استفاده از سنگ ها بهترین و شیک ترین گزینه است. هم چنین در کنار آن اضافه کردن یک جزیره هم جنس روی کابینت ها در مرکز آشپزخانه به مدرن تر شدن آشپزخانه شما کمک بسیاری می کند. به خصوص اگر تعداد کابینت های شما کم است.

  ۴. قفسه بندی

  اگر کابینت های خیلی به روزی ندارید با جدا کردن درب های آن ها و تبدلشان به قفسه فضای آشپزخانه را به کلی متحول کنید. علاوه بر این نصب قفسه یا شلف های ساده روی دیوارهای بزرگو خالی آشپزخانه می تواند بامزه باشد.به خضوض اگر وسایل و ابزار آشپزی خوش رنگ و آبتان را روی شلف ها قرار دهید.

  ۵. روشنایی

  نورپردازی می تواند ظاهر و احساسات هر فضایی را دگرگون کند. روشنایی های شدید که چشم آدم را میزند را حذف کرده و به جای آن از نورهای سبک و دلنشین مثل هالوژن ها استفاده کنید. استفاده از اکسسوری های روشنایی مثل لامپ های بزرگ جدید، بالای جزیره یا اپن آشپزخانه نیز فضای شما را مدرن تر می کند.

  ۶. دستگیره کابینت ها

  دستگیره کابینت ها در آشپزخانه در دید اولیه خیلی به چشم می خورد. تعویض دستگیره ها و مدرن کردن آن ها در بهبود این فضا تأثیر چشمگیری می گذارد. در طراحی دکوراسیون امروزی دستگیره های ظریف و ساده بسیار ترند است.

  ۷. لوازم آشپزخانه و لوله کشی

  کابینت های مدرن با لوازم قدیمی و ازمدافتاده اصلا همخوانی ندارد! اگر به دنبال شیک تر کردن آشپزخانه هستید سعی کنید حدالامکان لوازمی که بیشتر در معرض دید است را تعویض کنید.

  از بین این وسایل شیر آب و سینک ظرفشویی از مهم ترین هاست که علاوه بر زیاد به چشم خورد کاربرد بسیار بالایی نیز دارد.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :