اهمیت دکوراسیون لوازم خانگی

توضیحات:

 • به نام خدا

  قفسه بندی مغازه لوازم خانه

  در ابتدا و پس از درنظر گرفتن متراژ فروشگاه، باید قفسه بندی آن را آغاز کنید. اگر محصولات قالب مغازه شما؛ اسباب بزرگ و جاگیر هستند و محصولات تزئینی و کوچک کمی دارید، قفسه ها باید در قسمت های بالایی مغازه قرار بگیرند تا اجناس بزرگ مانع دیده شدنشان نشود. اما اگر محصولات خرده ریز شما نیز تنوع و تعداد بالایی دارند، بهتر است تا قسمتی از مغازه را به صورت اختصاصی برای آنها در نظر گرفته و در نهایت چند محصول کوتاه مانند فرگاز و ماشین ظرفشویی و لباس شویی را با فاصله، در روبرو آنها قرار دهید.

  قفسه محصولات تزئینی بهتر است از نوع آینه و چراغ دار بوده تا چه در داخل و چه در خارج فروشگاه، قابلیت دید بالایی توسط مشتریان داشته باشند.

  ویترین و دکور مغازه تجهیزات خانگی

  اگر قصد دارید که در پشت ویترین فروشگاه خود هم از محصولات استفاده کنید، باید این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید: محصولات بزرگ در پشت ویترین فروشگاه عرضه تجهیزات خانگی مانع دیده شدن محصولات داخل مغازه خواهند شد.

  راهکار این است که یا از محصولات کوچکی مانند گاز در پشت ویترین استفاده کرده و محصولات خرده ریز را بر روی آنها قرار دهید، یا اینکه محصولات اصلی فروشگاه مانند یخچال ها و فریزر ها را در پشت دکور قرار دهید و در میان یا کنار آنها از دکور های محصولات کوچک استفاده کنید. همینطور میتوانید در بین این اجناس بزرگ و جاگیر در پشت دکور، فضایی را باز گذاشته تا مشتریان دید بهتری به محصولات داخل مغازه داشته باشند.

  اگر کمی دقیق تر به طراحی فروشگاه های تجهیزات خانگی بزرگ دقت کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که آنها اغلب محصولات خود را از یک رنگ انتخاب کرده و گاهاٌ برای ایجاد تنوع، چند محصول با رنگ متضاد را میان آنها قرار میدهند. به طور مثال تمامی یخچال ها، فریزر ها، فرگاز ها و… به رنگ سیلور (خاکستری) هستند و یک یا چند محصول با رنگ مشکی و سفید نیز در میان آنها دیده میشود. شما میتوانید برای زیبا سازی دکوراسیون مغازه تجهیزات خانگی خود از این تکنیک استفاده کنید.

  نورپردازی در دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

  نکته بسیار مهم در دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی، استفاده صحیح از نور است. در ابتدا باید دقت داشت که نورپردازی محصولات در این فروشگاه نه تنها برای مشتریان داخل مغازه، بلکه باید برای مشتریان خارج از آن هم جذاب باشد. پس بهتر است از نور ها و لوازم روشنایی قوی و پر انرژی استفاده کنید. (مخصوصا اگر محصولات شما تزئینی و کادویی هستند)

  اگر میخواهید تمایزی هم در نورپردازی روی محصولات بزرگ خود داشته باشید، پیشنهاد میکنیم که روی برخی از آنها به تنهایی تمرکز کرده و نور مستقیم را رویشان بتابانید. به طور مثال با استفاده از یک لامپ سقفی قابل تنظیم، نور را بر روی یخچال فریزر LG سفید رنگ متمرکز کنید. بهتر است تا این محصول از بیرون فروشگاه نیز قابل مشاهده باشد.

  برای بهینه سازی طراحی فروشگاه صوتی و تصویری، اولین تکنیک و البته مهم ترین آن، استفاده از خود محصولات است. پیشنهاد میکنیم که چند تلویزیون با کیفیت تصویر بالا را در پشت ویترین قرار داده و از ویدیو های با کیفیت برای پخش روی آنها استفاده کنید. همینطور داخل مغازه چند تلویزیون و دیگر محصولات را بر روی دیوار، میز و غیره بچینید و از تکنیک ایجاد نور مستقیم بر روی آنها بهره ببرید.

  نکات مهم در طراحی فروشگاه صوت و تصویر و
  تجهیزات خانگی

  استفاده از پوستر های تبلیغاتی و کاتالوگ های زیبا در پشت ویترین و گوشه و کنار مغازه، میتواند تأثیر مثبتی بر روی نظر مشتریان داشته باشد.

  در کنار محصولات خود، از کاتالوگ ها و برگه های راهنما و توضیحات محصول استفاده کنید تا مشتریان بهتر با محصولات شما ارتباط برقرار کنند.

  در ویترین ها و دیگر قسمت های فروشگاه، به تنوع محصولات اهمیت دهید. وجود ۱۰ محصول یک شکل در کنار هم نمیتواند به خوبی نظر مخاطبان را به خود جلب کند.

  حتما در مقابل میز مدیر فروشگاه، فضایی را برای قرار دادن یک میز و چند صندلی جهت نشستن مشتریان در نظر بگیرید.

  کلام آخر

  در انتها و به عنوان کلام آخر باید پیشنهاد کنیم که به مشتریان فروشگاه خود اجازه دهید تا آزادانه به اجناس مغازه دست بزنند و آنها را با رفتار یا دیگر فعالیت ها، از این کار منع نکنید. لمس محصولات یکی از نکاتی است که میتواند به فروش بیشتر کمک کند.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :