علامت تجاری چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  این همان چیزی است که به علامت تجاری شهرت دارد. از این علامت در شرکت‌ها، موسسه‌ها، کالاها و خدمات مختلفی برای معرفی سازنده یا صاحب آن استفاده می‌شود. به عبارت دیگر به هر گونه نوشته، تصویر، حروف و … که برای تشخیص یک مجموعه استفاده شود گفته می‌شود. اما مهم‌ترین نکته در رابطه با این علائم، ثبت علامت و قانونی کردن آن‌ها است. ثبت علامت تجاری از اهمیت بسیاری برخوردار است. اما این کار به راحتی امکان پذیر نیست.

  ثبت علامت چگونه است؟

  زمانی که رقابت در یک کسب و کار و حوزه‌ای زیاد می‌شود ممکن است برندها و محصولات دیگر به راحتی و با کپی کردن علامت‌های تجاری از آن‌ها سواستفاده کرد. به همین دلیل این روزها ثبت علامت اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. داشتن یک علامت تجاری به شما کمک می‌کند تا در این میان شناخته باقی بمانید و کسی نتواند از آرم و اسم شما استفاده‌ای بکند. اما مراحل ثبت علامت تجاری راحت نیست و پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد که با شناختن آن‌ها می‌توان به آسانی از آن عبور کرد.

  علامت تجاری باید چگونه باشد؟

  اگر هنوز اقدامی برای طراحی علامت تجاری خود نکرده‌اید، لازم است بگوییم، این علائم تجاری باید در نهایت سادگی و گیرایی طراحی شوند تا مخاطب و مشریان بتوانند به راحتی معنای آن را متوجه شوند. در طراحی علامت‌های تجاری همانطور که گفتیم می‌توان از حروف و اشکال مختلفی استفاده کرد  اما چیزی که بسیار اهمیت دارد، مفهوم آن است. این آرم باید به کسب و کار شما نزدیک باشد، در واقع باید معرفی کننده محصولات با خدمات شرکت شما باشد. زمانی که اقدام به ثبت می‌کنید، تمامی حقوق آن متعلق به شما و کسب و کارتان است و در نتیجه در صورتی که افراد دیگر از آن استفاده کنند، مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :