شستن پرده با بخارشوی

توضیحات:

 • به نام خدا

  مزیت های شستشوی پرده ها با دستگاه بخارشوی

  از برترین مزیت های نظافت با بخارشوی می توان به عدم احتیاج به باز کردن و پایین آوردن پرده ها اشاره کرد. با استفاده از این روش می توان پرده ها را به صورت سرپایی و بدون جدا کردن تمیز کنید. شستشوی پرده ها فقط با تمیز کردن آنها به پایان نمیرسد بلکه بعد از آن باید به فکر اتو کردن و صاف کردن پرده ها باشید که خود این امر می تواند بسیار مهم و تاثیر گذار باشد. نکته دیگر این است که دمای بالای بخاری که بر روی سطح برخورد می کند علاوه بر موارد ذکر شده باعث ضدعفونی و بهداشتی شدن سطح مورد نظر نیز می شود که خود بخار آب می تواند بسیاری از میکروب ها و آلودگی ها را به طور کامل از بین ببرد .

  البته شستشوی سالانه پرده را نباید فراموش کنید. زمانی که پرده های خود را به خشکشویی دادید برای اینکه خیلی کثیف نشوند می توانید هر چند وقت یکبار روی آن ها جارو برقی و بخارشوی بکشید. دقت کنید زمانی که می خواهید از بخارشوی استفاده کنید نباید پرده ها خیس شوند، بنابراین بخارشوی را با فاصله از پرده نگه دارید.

   

  نحوه تمیزکردن پرده ها با بخارشوی:

  تمیز کردن بخار یک جایگزین سازگار با محیط زیست، غیر سمی برای روش های تمیز کردن شیمیایی است. دستگاه بخارشوی از یک مخزن آب، یک عنصر گرم کننده، یک شیلنگ و ابزارهای استفاده تشکیل شده است. عنصر گرمایشی آب را در مخزن می جوشد و بخار از طریق شلنگ عبور کرده و از ابزار کاربردی خارج می شود. همانطور که ابزار را روی پرده خود نگه می دارید، بخار، آلودگی ها را از پارچه آزاد می کند و ابزار، آنها را دور می زند. تمیز کردن بخار برای همه پارچه ها ایمن نیست، بنابراین برچسب روی پارچه های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید حساس به گرما نیستند.

  برای شستن پرده ها با بخار شوی، مخزن آب را طبق دستورالعمل سازنده بخارشوی پر کنید. اجازه بدهید آب گرم شود، که در اکثر مدل ها چند دقیقه طول می کشد. نازل بخارشوی را به انتهای شلنگ و دسته ی آن متصل کنید.

  زمانی که آب گرم شد ابتدا آن را در ظرفی فشار بدهید تا آب های قبل از بخار خارج شوند و بعد فقط از آن بخار خارج شود.

  سپس نازل را با فاصله ی 10-15 سانتیمتر از پرده ها نگه دارید. دقت کنید تا حدی باشد که بخار پرده ها را خیس نکند. با شروع از بالا و حرکت به پایین، پرده ها را با بخار اسپری کنید. از روی خطوط درز، نازل را به جای 10-15 سانتیمتر، از پرده به 5 سانتیمتر نزدیک کنید. زمانی که تمام سطح جلوی پرده ها را اسپری کردید، نازل بخارشوی را برداشته و کنار بگذارید.

  پارچه یا ابزار پارچه ای تمیز و سفیدی را به انتهای شلنگ وصل کنید. شلنگ را به حالت ایستاده نگه دارید، بنابراین جمع شدن کثیفی ها می تواند دوباره به داخل شلنگ برود و بعد وارد دستگاه بخارشوی شود. ابزار انتهای شلنگ بخارشوی را روی پرده قرار بدهید تا پرده ها را لمس کند. سپس به آرامی از بالا به سمت پایین آن را حرکت بدهید.

  تمام قسمت های پرده ها را بخارشوی بزنید. در صورت امکان، مراحل تمیز کردن را در پشت پرده تکرار کنید. و در پایان اجازه بدهید پارچه های پرده ی شما در هوا خشک شوند.

   

  اتو زدن پرده با بخارشوی :

  اگر پرده های شما تمیز بودند و فقط چروک شده بودند، مرحله ی آخر که ابزار پارچه ای را قرار دادید و به پرده بچسبانید و از بالا به سمت پایین حرکت بدهید را انجام بدهید.

   

  چگونه پرده های ابریشمی چروک را اتو کنیم ؟

  چین ها ظاهر پیچیده ی پرده های ابریشمی را خراب می کند. اکثر صفحات پرده ابریشمی به خشکشویی احتیاج دارند، اما اگر پرده های ابریشمی هنوز نسبتاً تمیز اما چروک هستند، ممکن است لازم باشد آنها را در خانه با بخارشوی تمیز و اتو کنید. استفاده صحیح از اتو بخار باعث ایجاد یک سطح صاف و بدون چین و چروک، بدون سوزاندن پارچه های ابریشمی یا ایجاد لکه های آب می شود. می توانید از اتو بخار معمولی خود برای اتوی پرده های ابریشمی خود استفاده کنید تا آنها را در بین تمیز کردن های منظم نو کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :