ریش‌تراش باتری‌دار و شارژی یا سیمی

توضیحات:

 • به نام خدا

  مسلما ریش‌تراش باتری‌دار بهتر از ریش‌تراش سیمی است. این ریش‌تراش‌ها قابل حمل هستند و هر کجا که بخواهید می‌توانید آنها را با خود ببرید و نگران سیم‌شان نباشید. البته بیشتر ریش‌تراش‌های باتری‌دار و شارژی، ضد‌آب و رطوبت هم هستند. با استفاده از این ریش‌تراش‌ها می‌توانید به راحتی زیر دوش حمام، ریش‌تان را بزنید.

  اما باید گفت، ریش‌تراش‌های بدون سیم و باتری‌دار، به اندازه نوع سیمی آن، قوی نیستند و سرعت‌شان کمتر است. این ریش‌تراش‌ها نمی‌توانند به خوبی ریش‌تراش‌های سیمی، موهای بلند صورت‌تان را اصلاح کنند. موضوع مورد نگرانی دیگر، عمر باتری‌هاست که زود به زود تمام می‌شود. همچنین در مورد نوع شارژی آنها، باید دائما مراقب باشید که بدون شارژ باقی نمانند. در آخر باید گفت که ریش‌تراش‌های باتری‌دار نسبت به ریش‌تراش‌های سیمی، از دوام کمتری برخوردارند و ممکن است زود خراب شوند.

   ریش‌تراش باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

  مهم‌ترین چیزی که هنگام خرید ریش‌تراش باید به آن توجه کنید، تنظیماتی است که ریش‌تراش دارد. با استفاده از این تنظیمات می‌توانید مقدار برش تارهای ریش‌تان را تنظیم کنید. برخی از مدل‌ها، چند نوع تنظیم در خود دارند و برخی دیگر، ست اصلاح دارند تا با استفاده از انواع متفاوت تیغه‌هایی که در اختیارتان می‌گذارند، به مدل ریش دلخواه‌تان برسید.

  در ضمن تنظیماتی مربوط به سرعت عملکرد در ریش‌تراش‌ها دیده می‌شود. در این نوع ریش‌تراش‌ها می‌توانید سرعت انجام کار را بنابر نیازتان تنظیم کنید.

  البته ریش‌تراش‌هایی که همه تنظیمات را در خود دارند، نسبت به ریش‌تراش‌های دیگر گران‌تر هستند. اما بیشتر آنها دقت‌های میلیمتری دارند که به شما کمک می کنند اصلاح دقیقی داشته باشید.

   چه نوع ریش‌تراشی، باکیفیت است؟

  هنگام خرید ریش‌‌تراش باید مراقب باشید که از کیفیت خوبی برخوردار باشند. در ساخت این تیغه‌ها، از جنس استیل کربنی یا استیل ضدزنگ استفاده می‌شود. تیغه‌های از جنس استیل کربنی، بسیار تیز هستند اما خیلی زود زنگ می‌زنند. ریش‌تراش‌های از جنس استیل ضدزنگ، می‌توانند موهای ضخیم را به خوبی بتراشند و دوام بیشتری دارند. اما بهترین انتخاب، استیل کربنی دارای پوشش تیتانیوم است. این تیغه‌ها تیز، بادوام و ضدزنگ هستند.

  در ضمن بدنه خود ریش‌تراش هم باید از مواد باکیفیت باشد و از نوع پلاستیک‌های ارزان نباشد که دوام‌شان بسیار کم بوده و خیلی راحت می‌شکنند. بیشتر برندهای معروف ریش‌تراش مانند براون، پاناسونیک، فیلیپس و وال، بادوام هستند اما نمی‌توان صرف گران بودن یک ریش‌تراش، از کیفیت آن مطمئن بود. بنابراین هنگام خرید مراقب نوع جنس آن باشید تا حداقل چند سال  برایتان کار کند.

  آیا ریش‌تراش قابلیت استفاده در محیط‌های خیس هم دارد؟

  همه ریش‌تراش‌ها این قابلیت را ندارند. قبل از خرید ریش‌تراش باید بدانید که می‌خواهید هنگام حمام گرفتن، ریش‌تان را اصلاح کنید یا معمولا قبل از حمام، ریش‌تان را می‌تراشید. با توجه به نیازتان می‌توانید ریش‌تراشی خریداری کنید که ضد‌آب بوده و در محیط‌های مرطوب قابل استفاده باشد. در واقع این نوع ریش‌تراش‌ها می‌توانند موهای خیس را هم بتراشند.  بسیاری از ریش‌تراش‌ها را می‌توان در هر دو محیط خشک و خیس،‌ به کار گرفت. بنابراین موقع خرید باید از داشتن این ویژگی مطمئن شوید.

   ریش‌تراش‌ها، چه نوع لوازم جانبی دارند؟

  بیشتر ریش‌تراش‌ها مجهز به لوازم جانبی هستند که راحتی بیشتری برایتان فراهم می‌کنند. امروزه انواع و اقسام ریش‌تراش‌ها در بازار وجود دارد که با استفاده از ابزارهای جانبی متنوع‌شان، می‌توانید ریش‌تان را به مدل‌های مختلفی درآورید. همچنین کل موهای بدن‌تان، بینی و گوش‌تان را هم تمیز کنید. با صرف هزینه بیشتر می‌توانید از لوازم جانبی بیشتری برخوردار شوید.

   نگهداری کدام یک از ریش‌تراش‌ها آسان‌تر است؟

  وقتی صحبت از خرید ابزاری می‌شود، نگهداری آن هم مطرح است. شرایط نگهداری بیشتر برندهای پیچیده ریش‌تراش‌ها کمی سخت است. در واقع نگهداری ریش‌تراش‌هایی که امکانات بیشتری نسبت به ریش‌تراش‌های دیگر دارند، دقت بیشتری می‌خواهد. البته این نوع ریش‌تراش‌ها هم عملکرد بهتری دارند. اما اگر چندان حوصله نگهداری ریش‌تراش‌تان را ندارید، از مدل‌های ساده‌تر استفاده کنید. مدل‌هایی که خیلی راحت باز و شسته می‌شوند. برای مراقبت از ریش‌تراش‌تان بهتر است، هرازگاهی به تیغه آن روغن بزنید و همیشه آن را تمیز نگه‌ دارید.

   آیا دریافت کارت ضمانت محصول، مهم است؟

  هنگام خرید ریش تراش وجود ضمانت با تاریخ طولانی، نشان از کیفیت بالای محصول دارد. هنگام دریافت ضمانت، ببینید که چه مواردی شامل ضمانت می‌شوند. برندهای معروف معمولا ضمانت‌های ۲ تا ۵ ساله دارند.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :