کاربرد انواع پره های همزن چیست ؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  ابتدا باید بدانیم که همزن ، با مخلوط کن (میکسر) و غذاساز فرق دارد.
  مخلوط کن یا میکسر عمل پوره کردن و میکس کردن مواد را انجام می دهد. به جز مخلوط کنِ تک کاره ، به صورت چند کاره هم در بازار یافت می شود؛ مثلاً مخلوط کن ، آسیاب با آبمیوه گیر.
  مخلوط کن با تیغه های تیز و بُرنده و چرخش سریع ، مواد را خُرد و تکه تکه می کند. مثل آبمیوه گیر نیست و آبِ میوه را از تفاله جدا نمی کند. برای درست کردن شیرموز ، شیرخرما ، ترکیب کردن مواد نرم مثل بستنی با هرچیزی ، اسموتی ، آب طالبی و هندوانه کاربرد دارد.
  در صورتیکه گرفتن آبِ میوه های سفت مثل هویج و سیب فقط از آبمیوه گیر بر می آید. آبمیوه گیر همانطور که گفتیم آبِ میوه را از تفاله جدا می کند.

  غذاساز دستگاهی چندکاره است که با داشتن تیغه های مختلف ، می‎ توانید از آن برای خُرد کردن ، برش زدن یا رنده کردن و له کردن مواد غذایی استفاده کنید .
  انواع سبزیجات ، میوه ها و سایر مواد غذایی سفت را خیلی سریع خُرد می کند. دقت کنید که این خُرد کردن با آب گرفتن و مخلوط کردن فرق دارد.
  غذاساز همچنین برای مخلوط کردن کره و شکر برای کیک ، رنده کردن پیاز و سیب زمینی برای تهیه کوکو ، گرفتن کره بادام زمینی کاربرد دارد. همینطور می توانید برای تهیه لواشک ، انواع میوه ها را در غذاساز ترکیب کنید و دیگر نیازی به جوشاندن میوه روی گاز نیست.
  *در صورتی که برای تهیه کیک و مخلوط کردن کره و شکر بخواهید از غذاساز استفاده کنید ، بهتر است از تیغه پلاستیکی غذاساز استفاده کنید.
  هم زدن مواد معمولاً با استفاده از یک قاشق یا چنگال با دست انجام می شود. اما می توانید این وظیفه خسته کننده را به یک دستگاه برقی به نام همزن بسپارید.

  انواع همزن

  برای هم زدن مواد از وسایل مختلفی استفاده می شود. از قاشق و چنگال معمولی که بگذریم ، همزن های دستی در طرح ها و کاربرد های گوناگون در بازار موجود هستند. اما کار با این همزن ها دست را خسته می کند.
  به همین خاطر همزن های برقی وارد بازار شدند که امروزه تقریباً در هر خانه ای که کیک پخته می شود، وجود دارند. به این همزن های برقی ، همزن دستی هم گفته می شود. چون با اینکه کار هم زدن توسط دست انجام نمی شود؛ اما همچنان همزن باید با دست نگه داشته شود.
  همزن های ایستاده کاسه دار هم نوع دیگری از همزن هاست که نیازی به دست ندارند. این همزن ها با داشتن یک کاسه ، کار هم زدن را ساده تر کرده اند.
  در نهایت همزن های ایستاده کاسه دار حرفه ای ، یک نوع همزن برقی قوی که برای کارهای حرفه ای پخت کیک بکار می روند و ساده ترین راه برای هم زدن و مخلوط کردن مواد محسوب می شوند. یک  کاسه، یک همزن تخت، یک چنگک برای ورز دادن و همزن مفتولی برای هم زدن سریع دارد.

  به همزن های ایستاده ، همزن کاسه ای پایه دار یا رومیزی هم گفته می شود.

  کی از مهم ترین تجهیزات و اجزا در یک همزن ، پره یا همان تیغه های آن است. در این مقاله قصد داریم پره را در همزن ایستاده حرفه ای را بررسی کنیم.

  لوازم و اتصالات همزن ایستاده

  اتصال پره یک اتصال استاندارد است ؛ زیرا بسیار متنوع و مؤثر است. این یک اتصال میکس چند منظوره است که همه چیز را از گوشت گرفته تا خمیر کوکی مخلوط می کند. شما همچنین می توانید از آن برای انجام موارد زیر استفاده کنید : میکس براونی ، کوکی و مایه ی کیک ، و تهیه فراستینگ.

  حتماً در دستورپختی، جمله "از یک اتصال پره برای زدن کره و شکر را به مدت 3-5 دقیقه استفاده کنید." به چشمتان خورده است. ممکن است این مسئله ذهن تان را درگیر کرده باشد. از خودتان بپرسید " اتصال پره چیست؟ چگونه می توانم یکی را بگیرم؟ آیا گزینه دیگری برای جایگزین کردن آن وجود دارد؟ "

  بیشتر همزن های ایستاده دارای سه اتصال هستند:

  همزن مفتولی یا ویسک wire whip or whisk برای زدن خامه و سفیده تخم مرغ
  همزن تخت یا flat beater برای مخلوط کردن مایه و خمیر
  چنگک یا قلاب dough hook برای ورز دادن خمیر

   

  پره تخت برای چه استفاده می شود؟

  پره تخت یک اتصال خانگی همه منظوره است ، مناسب برای مخلوط کردن تقریباً هر مایه کیک یا خمیر شُل است. همزن مفتولی  برای زدن هوا در سفیده تخم مرغ یا خامه مناسب است و می توان از این سری برای تهیه خمیر های رقیق و شُل استفاده کرد. با آموزشگاه آنلاین کیک و شیرینی نیک پز همراه باشید.

  به جای اتصال پره همزن حرفه ای چه می توانم استفاده کنم؟

  منظور از اتصال پره همان پره است. با یا بدون هر نوع اتصال مخصوص یا همزن یا قاشق ، مهم ترین نکته برای خامه ای شدن ترکیب کره با شکر این است که کره به دمای اتاق رسیده باشد.
  استفاده از یک چنگال یا یک قاشق بزرگ می تواند به اندازه همزن ، کارساز باشد ؛ گرچه به سرعت و راحتی همزن نیست.
  دقت کنید که در صورت استفاده از قاشق برای مخلوط کردن مواد ، از یک قاشق بزرگ استفاده کنید.

  آیا می توانم از ویسک به جای اتصال پره استفاده کنم؟

  همزن مفتولی برای هر چیزی که می خواهید با ویسک بزنید ایده آل است ، مانند تخم مرغ و مرنگ.
  دیگر پره ها ، برای مایه کیک ها و خمیر کوکی ها که نیازی به میکس خیلی زیادی ندارند ، عالی است.
  در نهایت باید گفت که : بله ، می توانید از ویسک به جای همزن و تیغه هایش استفاده کنید ؛ اما ابتدا مطمئن شوید که ترکیبات شما به دمای اتاق رسیده اند.

  *همانطور که می دانید همزن های سیمی دستی ، انواع متفاوت و شکل های مختلفی دارند. یکی از متداول ترین همزن های سیمی ، ویسک می باشد. ویسک در پخت کیک و شیرینی یک وسیله پرکاربرد است.

   

  مقدمه ای از اتصال (لوازم جانبی)  پره

  اگر در حال حاضر یک همزن تخت دارید ، نیاز نیست برای خرید لوازم جانبی جدید اقدام کنید. برای بیشتر علاقه مندان به پخت ، این به عنوان یک چوبِ جادو است.
  به راحتی می توانید یک همزن تخت یا پره دیگر را از روی شکل آن تشخیص دهید.
   بسته به مدل میکسر ، ممکن است اتصالات پره، صیقل داده شده یا دارای روکش سفید باشد. در شکل دوم  هر سه تیغه ، صیقل داده شده هستند.

  پره تخت چه کاربردهائی دارد؟

  حالا که می دانید اتصال پره چیست (منظور تیغه تخت در همزن ایستاده است) ، احتمالاً سوال بعدی که ذهن شما را درگیر کرده ، این است که این اتصالات برای چه مواردی کاربرد دارد؟ اگر حرفه ای هستید ، از قبل شروع کرده اید به این سؤال در ذهن خود پاسخ دهید. اگر تازه کار هستید ، باید بدانید پره تخت شما می تواند چه کارهایی برای شما انجام دهد. پره تخت ، بهترین انتخاب چند منظوره برای میکسر ایستاده شماست و می تواند بیشتر نیازهای پخت و میکس شما را پاسخگو باشد.

  آنها اتصالات پیش فرض برای میکسر ایستاده برای مخلوط کردن اولیه و خامه ای شدن هستند. اگر دستورپخت به شما دستورالعمل مخلوط کردن ، هم زدن ، پوره یا خامه ای کردن را بدهد ، پره تخت چیزی است که باید از آن استفاده کنید.

  این مهمترین کاربرد تیغه تخت است : برای چیزهایی که می خواهید بخوبی با هم میکس شوند ، مانند مایه کیک و خمیر کوکی یا هر نوع دیگر از مایه ی کیک استفاده می شود. پره تخت ، مخصوصاً برای مخلوط کردن خمیر کوکی استفاده می شود زیرا خمیر کوکی نسبت به خمیر نان سبک تر است. می توانید برای همه مخلوط های معمولی تا سنگین مانند براونی ، کوکی ، کیک و موارد دیگر از این پره میکسرتان استفاده کنید. همچنین موقع خامه ای شدن کره و شکر بسیار مفید است زیرا برخلاف ویسک ، هوا به داخل مخلوط کشیده نمی شود و می تواند حباب های هوا در مخلوط را به حداقل برساند.

  کاربرد پره با لبه پلاستیک یا سیلیکون


  اگر پره تخت شما دارای یک لبه پلاستیک یا سیلیکونی بر روی آن باشد ، خیلی عالی است. باعث می شود زمان زیادی در تمیز کردن اطراف کاسه موقع ریختن مایه به اطراف کاسه ، صرفه جویی کنید.

  پره هایی با لبه های سیلیکونی که نسبت به پره های معمولی این مزیت را دارند که باعث می شوند موادی که بر اثر هم زدن در اطراف کاسه پراکنده می شوند ، به راحتی تمیز شوند.

  Flex Edge Beater یک لوازم جانبی بسیار مشابه پره تخت است. این یک همزن فلزی با لبه انعطاف پذیر است. ترکیب را کاملاً دقیق و سریع می سازد و پراکندگی مواد در اطراف کاسه را به حداقل می رساند. با بخش پلاستیکی ، اطراف کاسه را خوب تمیز می کند. هنگامی که در دستورپختی نوشته شده "همزدن را متوقف کنید و اطراف کاسه را تمیز کنید" ، همزن با لبه فلکس بهترین انتخاب برای مخلوط کردن است.

   

  آیا می توانم از اتصالات دیگر به غیر از پره تخت استفاده کنم؟

  بسته به کاری که می خواهید انجام دهید و تجهیزات موجود ، ممکن است مجبور شوید از سایر لوازم جانبی برای انجام کار یک پره تخت استفاده کنید. از آنجا که این یک اتصال چند منظوره عمومی است ، پیدا کردن یک جایگزین برای آن بسیار ساده است. با این حال ، لوازم جانبی یا تجهیزات جایگزین ممکن است اثربخشی سری تخت را نداشته باشند.

  سخن پایانی

  همزن های انعطاف پذیر برای غذاهایی که تمایل دارند به اطراف کاسه ها بچسبند (موقع هم زدن) بسیار مناسب هستند. برعکس ، پره های تخت ، برای غذاهایی که دارای بافت هستند ، بهتر کار می کنند؛ یعنی غذاهایی که مایه صاف دارند اما چسبنده نیستند . یک انتخاب عالی زمانی است که  از آنها برای پخت سریع نان ها استفاده می شود.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :