طرز تهیه اسپرسو کان پانا

توضیحات:

 • به نام خدا

  اسپرسو کان پانا که معنی لغوی آن به ایتالیایی اسپرسو با خامه است یکی از نوشیدنی‌های خوشمزه بر پایه اسپرسو می‌باشد که از یک یا دو شات اسپرسو و خامه زده شده تهیه می‌شود. ای نوشیدنی ممکن است در مکان‌ها و کشورهای مختلف نامهای دیگری داشته باشد مثلا در ایالات متحده به این نوشیدنی کافه وین ( café Vienne ) و در زبان و کشور فرانسه به آن کافه وینا ( café Viennois ) گفته می‌شود.

  در شمال قاره اروپا نوشیدنی شبیه به اسپرسو کان پانا وجود دارد با این تفاوت که از شیر زده در آن استفاده می‌شود و به آن وینر ملانژ ( Wiener Melange ) گفته می‌شود. در شهر ویانا به اسپرسو کان پانا نامی دیگر داده شده و این نوشیدنی را با نام فرانسیس کانر ( Franziskaner ) می‌شناند اما با این حال اگر در این شهر وینر ملانژ سفارش دهید شما یک اسپرسو کان پانا دریافت خواهید کرد.

  در فرانسه کافه وینا به هر دو نوشیدنی ملانژ و کان پانا گفته می‌شود و در استرالیا نوشیدنی شبیه به کان پانا با نام کافه وین نامیده می‌شود فقط تفاوت آن اندازه فنجان سرو شدن آن است.

  این نوشیدنی بسیار قدیمی‌تر از لاته و کاپوچینو است و از گذشته تاکنون با این که اسامی متفاوتی به خود گرفته ، محبوبیت خود را حفظ کرده است .

  مواد لازم برای تهیه اسپرسو کان پانا

  2 قاشق غذاخوری خامه زده شده .

  یک یا دو شات اسپرسو تازه.

  طرز تهیه اسپرسو کان پانا

  ابتدا اسپرسو خود را از دانه‌های تازه رست شده و درجه رست مدیوم تهیه نمایید.

  سپس خامه را تا جایی که کاملا پفی شود بزنید.

  در آخر خامه را بر روی فنجان حاوی اسپرسو قرار دهید و از این نوشیدنی لذت ببرید.

  نکته‌ای در مورد خامه

  شما می‌توانید خامه را با دست یا هم زن بزنید تا کاملا پفی و نرم شود. شما می‌توانید آن را با وانیل ، شکر و یا سیروپ افرا شیرین کرده و عطر و رایحه‌ای خوشمزه در آن ایجاد نمایید. این نسخه بیشتر در فرانسه تهیه می‌شود . برای تهیه یک اسپرسو کان پانای سنتی میتوانید از خامه غلیظ استفاده نمایید 


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :