طرز تهیه کباب میگو با سس مخصوص در مایکرویو

توضیحات:

 • مواد لازم:

  • عسل: 1/2 پیمانه
  • سس سویا: 6 قاشق غذاخوری
  • روغن زیتون: 2 قاشق غذاخوری
  • سیر: 4 حبه
  • پودر فلفل قرمز: 1/3 قاشق چایخوری
  • جعفری: 80 گرم
  • پیازچه: 80 گرم
  • میگو: 36 عدد
  • نمک و فلفل : به مقدار لازم

  مرحله اول تهیه میگو کبابی با سس مخصوص:


   ابتدا باید سیر ها را ریز خرد کنیم برای این کار اول 30 دقیقه در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم تا خیس بخورند سپس پوست آن ها را گرفته و تمیز شسته و در داخل ظرف نسبتا بزرگی خیلی ریز خرد می کنیم بعد پودر فلفل قرمز را به همراه سس سویا و روغن زیتون و عسل را اضافه می کنیم و مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا کاملا با هم مخلوط شده و ترکیب شوند.

  حال سس مخصوص ما برای مزه دار کردن میگو ها آماده شد...

   مرحله دوم تهیه میگو کبابی با سس مخصوص:


  حال در ادامه میگو را تمیز شسته و در داخل نایلون زیپ دار و تمیزی می ریزیم و بعد مقداری از سس مخصوص آماده شده را روی میگو ها ریخته و داخل نایلون پخش می کنیم تا کاملا همه میگو ها به سس مخصوص آغشته شوند بعد نایلون را در یخچال به مدت 50 الی 60 دقیقه می گذاریم تا خوب مزه دار شوند.

  برای مزه دار کردن میگو ها می توانید داخل ظرف سس میگو ها را ریخته و آغشته کنید و درب ظرف را برای یک ساعت بگذارید.

   مرحله سوم تهیه میگو کبابی با سس مخصوص:


   حال سیخ های چوبی را دو الی سه ساعت قبل در آب بگذارید بماند تا خیس بخورد تا هنگام کباب کردن نیگو ها سیخ چوبی نسوزد.

  فر را 15 دقیقه قبل روشن می کنیم و دمای آن را 150 درجه سانتی گراد تنظیم کرده تا گرم شود.

  میگو ها را به ترتیب در سیخ چوبی خیس خورده می کشیم و در داخل سینی چرب شده مرتب در کنار هم می چینیم بعد سینی را به مدت 12 الی 15 دقیقه در داخل فر که شعله بالایی آن را روشن کرده ایم می گذاریم بعد از زمان مقرر سینی را بیرون آورده و میگو ها را که در سیخ چوبی هستند را بر عکس کرده می چرخانیم تا طرف دوم هم سرخ و برشته گردد بعد از 10 دقیقه سینی از فر بیرون می آوریم.

   میگو ها از هر گوشت دیگری زود تر کباب و پخته می شود حواس تان باشد که هر 5 دقیقه یک بار چک کنید تا نسوزند.

   مرحله چهارم تهیه میگو کبابی با سس مخصوص:


   حال جعفری و پیازچه ها را پاک می کنیم و به مدت 30 دقیقه در داخل ظرف پر از آبی خیس کرده و بعد از شستن و آبکشی روی تخته آشپز خانه خیلی ریز خرد می کنیم بعد برای تزیین روی میگو های کبابی می ریزیم.

  حال میگو های کبابی با سس مخصوص ما آماده شد می توانید همراه پلو مورد نظر و سالاد دلخواه به عنوان وعده غذایی کامل و مقوی در کنار خانواده محترم میل کنید و لذت ببرید.

  نوش ... جان ...

   چند نکته:

  استفاده از جعفری و پیازچه کاملا اختیاری است که بیشتر جنبه تزیین را داشته و شما می توانید از هر نوع سبزی دلخواه دیگری استفاده کنید که ما در این جا از جعفری و پیازچه برای تزیین به کار بردیم البته نا گفته نماند که غذا های کبابی با سبزی جات معطر خیلی دلچسب و خوشمزه می شود.

   اگر قصد دارید از ذغال برای کباب شدن میگو ها استفاده کنید حتما بین میگو ها سه الی چهار سانت فاصله بگذارید تا نسوزند.

  روغن زیتونی که برای تهیه سس مخصوص به کار بردیم موجب می شود که قسمت خارجی میگو ها خشک نشوند و آن ها را خوشمزه تر و مقوی تر کنند که می توانید به جای آن از هر روغن گیاهی دیگری استفاده کنید.

   سیر استفاده شده در سس مخصوص باعث می شود که بوی بد میگو ها گرفته شود و طعم و مزه فوق العاده ای به میگو ها می دهد که واقعا جای گزینی نمی توان برای آن در نظر گرفت مخصوصا این که همه غذا های دریایی با سیر خوشمزه تر می شوند.

   همیشه یادتان باشد که میگو ها نسبت به سایر گوشت ها زود تر مزه دار می شوند و مواد سس را بیشتر به خود جذب می کنند برای همین خاطر توصیه می کنیم که از سس سویای کم نمک استفاده کنید تا میزان نمک غذا را کنترل کرده باشید اگر برای مدت زمان طولانی میگو ها در سس بمانند سدیم بیشتر به خود جذب می کنند.


 • تهیه و تنظیم توسط فروشگاه باروزی
  تماس : 09133332817
  انتشار مطلب در :